Jak przyspieszyć własny metabolizm?

photolibrary_rf_photo_of_woman_lifting_weightsKażdy doskonale zdaje sobie sprawę, iż decydujący wpływ na naszą wagę ma metabolizm. Gdy ten jest wolny, wolne jest też spalanie kalorii – w związku z tym dana osoba jest grubsza. Jeżeli natomiast metabolizm jest na odpowiednim poziomie, nie mamy problemów z utrzymywaniem naszej docelowej wagi. W jaki zatem sposób usprawnić pracę naszego ciała i polepszyć nasz metabolizm?

Sposobów jest kilka, a najlepszym jest budowanie masy mięśniowej. Faktem jest, iż każdy z naszych mięśni spala kilka kalorii każdego dnia, zatem im więcej mamy ich, tym szybciej schudniemy i uzyskamy optymalną dla naszego ciała wagę (a jednocześnie ją zachowamy przez długi okres czasu).

Kluczowym elementem polepszania prac metabolizmu są ćwiczenia. Zaplanujmy nasz dzień w taki sposób, by znaleźć w nim miejsce na przynajmniej kilkadziesiąt minut intensywnego treningu. Wpłynie to nie tylko na nasz metabolizm, ale i ogólne zdrowie naszego organizmu.

By polepszyć nasz metabolizm pijmy również dużo wody. Ta pozwala oczyścić organizm z toksyn. Jeżeli nasz organizm jest odpowiednio nawodniony, pracuje o wiele wydajniej, a spalanie kalorii jest znacznie bardziej efektywne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s