Podstawowe zasady zdrowego żywienia

10+New+Rules+of+Healthy+EatingW dzisiejszych czasach każdy powinien mieć świadomość, jak ważną rzeczą jest zdrowe odżywianie się. Zdrowa dieta jest w stanie zdziałać cuda – poprawić wygląd człowieka, jego samopoczucie. Doprowadzi ponadto do utraty wagi – w końcu to produkty chemiczne, te niezdrowe, są główną przyczyną otyłości. Dlatego więc warto poznać choćby podstawowe zasady związane ze zdrowym odżywianiem – być może zastosowanie się do nich sprawi, iż zainteresujemy się własnym zdrowiem w nieco większym stopniu.

Pierwszą z podstawowych zasad jest jedzenie śniadań. Nie jest kłamstwem ogólne i popularne stwierdzenie, iż są one najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – ich spożywanie jest ważne, gdyż pozwala dostarczyć organizmowi składników, które będą go „zasilać” do momentu kolejnego posiłku. A posiłków w ciągu dnia powinno być więcej niż pięć. Każdy z nich powinien zawierać różnego rodzaju warzywa i owoce – niekoniecznie w ich „ogródkowej” formie, ale na przykład pod postacią soku, nektaru, kompotu czy musu.

Bezwzględną zasadą zdrowego żywienia jest porzucenie nawyków związanych z jedzeniem tak zwanego „śmieciowego” jedzenia. Jeżeli zatem decydujemy się na przekąskę, niech nie będą nią chipsy czy biszkopciki. Zamiast tego zjedzmy sobie banana czy jabłko – są równie smaczne, a o wiele zdrowsze.

Pamiętajmy, że główną przyczyną nadwagi jest jedzenie zbyt dużo. Starajmy się jeść tyle, by zaspokoić głód – nie przejadajmy się, gdyż jedzenie przestanie dawać nam satysfakcję, a tuż po nim będziemy czuć się ociężale i – po prostu – źle.

To oczywiście są jedynie podstawowe porady. Zdrowe jedzenie to nieco więcej – zastosowanie się do wskazanych wskazówek jest jednak wspaniałym startem na nowej drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s